Урок №35
Легка промисловістьОсобливості текстильного, швейного, шкіряного
та взуттєвого виробництва в Україні .
Мета: сформувати в учнів систему знань про особливості виробничого процесу та чинники розміщення підприємств, що виробляють тканини різних видів, одяг, шкіряно-взуттєву продукцію, чинники й центри розміщення текстильного, швейного, шкіряного, взуттєвого виробництва в Україні, народні промисли в Україні; розвивати
в учнів уміння оцінювати вплив працересурсного та споживчого чинників на розвиток текстильного, швейного, взуттєвого виробництва; виховувати шанобливе
ставлення до народних традицій.
Основні поняття: текстильне і трикотажне виробництва, давальницька сировина, чинники розміщення підприємств.
Географічна номенклатура: найбільші центри текстильного, швейного, взуттєвого
виробництва в Україні (Тернопіль, Херсон, Луцьк, Черкаси, Житомир, Рівне, Київ,
37
Одеса, Харків, Запоріжжя, Бердичів, Дунаївці), центри найвідоміших народних
промислів.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання й матеріали: підручник, атлас, карти «Легка промисловість України»,
«Легка промисловість світу».
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПЕРЕВІРКА ЗАСВОЄНИХ ЗНАНЬ, ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ЧУТТЄВОГО ДОСВІДУ
Бесіда за запитаннями підручника (с. 126, §31).
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Комплекс легкої промисловості працює для забезпечення потреб населення у взутті, одязі, предметах галантереї тощо. Частина продукції (технічна
тканина, шкіра) надходить до індустріальних підприємств, зокрема транспортного машинобудування, меблевої промисловості. Тому надзвичайно важливо
розуміти проблеми розвитку та геопросторової організації цих виробництв
у межах своєї держави.
V. ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК
1. Особливості виробничого процесу та чинники розміщення підприємств,
що виробляють тканини різних видів, одяг, шкіряно-взуттєву продукцію.
Опрацювати схеми (мал. 1, 2 на с. 126, 127, § 31). Більшість підприємств легкої промисловості у своєму розміщенні зазвичай орієнтуються на
два основні чинники. Первинна обробка, а також лляна й шовкова галузі тяжіють більшою мірою до сировини. Виготовлення готової продукції (одягу,
взуття), бавовняних і вовняних тканин орієнтується передусім на споживача та забезпеченість робочою силою.
2. Чинники та центри розміщення текстильного, швейного, шкіряного, взуттєвого виробництва в Україні.
На сьогодні понад 90% текстильної продукції України виробляється з давальницької сировини.
Робота з картою. Знайти розміщення найбільших текстильних підприємств.
3. Народні промисли в Україні.
Пояснення, бесіда. Інструктаж щодо виконання дослідження «Малі і середні міста України — центри швейного виробництва».
Народні художні промисли охоплюють декілька напрямків народного мистецтва (пластичний, живописний та графічний).
VI. ЗАКРІПЛЕННЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ
Опрацювання запитань рубрики «Закріплюємо знання» (с. 129, §31).
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1) Опрацювати матеріал підручника (§31). 2) Накреслити схему послідовності процесів — від вирощування льону до пошиття одягу. 3) Позначити умовними знаками на контурній карті найбільші центри текстильної промисловості в Україні та різні види тканин, які в них виробляють.
VIII. ПІДСУМОК
Доповнення до уроку Урок №35. Найбільші на світовому ринку країни-виробники
та країни-експортери тканин, одягу та взуття
та країни-експортери тканин, одягу та взуття; розвивати в учнів уміння оцінювати значення впливу працересурсного та споживчого чинників на розвиток
текстильного, швейного, взуттєвого виробництва; формувати розуміння краси
в природі, предметах побуту, праці.
Основні поняття: текстильне виробництво, трикотажне виробництво, чинники розміщення підприємств.
Географічна номенклатура: найбільші у світі та Європі країни-виробники та країниекспортери тканин, одягу, взуття.
Текстильне, швейне, шкіряно-взуттєве виробництва були провідними на
ранніх етапах промислового розвитку сучасних постіндустріальних та індустріальних країн. Під впливом чинника дешевої робочої сили трудомісткі виробництва в останні десятиліття все більше переміщувалися в країни, що
розвиваються. Тому надзвичайно важливо розуміти сучасні особливості геопросторової організації цього виробництва у світі. Експортери
тканин.
Робота з текстом підручника (с. 128, §31) та картою. Головним регіоном текстильної промисловості у світі стала Азія, де зараз виробляється майже 70% загального обсягу випуску тканин. Найбільшими експортерами продукції текстильної промисловості за підсумками 2014 р. були Китай (35,6%),
Індія (5,8%), а також США, Туреччина, Республіка Корея, Тайвань, Пакистан (по 3—5% кожна).
2. Найбільші на світовому ринку країни-виробники та країни-експортери
одягу і взуття.
Робота з картою. Найбільшими виробниками й експортерами готового
одягу залишаються Китай, Індія, Республіка Корея, Тайвань, Колумбія. Найбільшим постачальником взуття на світовий ринок із середини 2000-х рр. є Китай. Друге місце у світі за експортом взуття зберігає за собою Італія — головний експортер модного, дорогого взуття.
VI. ЗАКРІПЛЕННЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ
Опрацювання запитань рубрики «Закріплюємо знання» (с. 131, §32).
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1) Опрацювати матеріал підручника (§32). 2) Виконати завдання 3 із рубрики «Застосовуємо знання, працюємо творчо».
VIII.
Урок №37. . Харчова промисловість України.Дослідження№3.Чинники розміщення підприємств, що виробляють харчові продукти
Мета: сформувати в учнів систему знань про чинники розміщення підприємств, що виробляють харчові продукти, особливості технологій харчової промисловості в Україні, виробництво харчових продуктів у своєму регіоні; розвивати в учнів уміння
пояснювати розміщення в Україні підприємств харчової промисловості в малих
містах, селищах міського типу і великих селах, оцінювати місце України на світовому та європейському ринках продовольства; виховувати шанобливе ставлення
до праці, народних традицій
Основні поняття: харчова промисловість, буряко-цукрове виробництво, олійне виробництво, чинники розміщення підприємств.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання й матеріали: підручник, атлас, карти «Харчова промисловість України»,
«Харчова промисловість світу».
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ЧУТТЄВОГО ДОСВІДУ
Бесіда за запитаннями підручника (с. 132, §33).
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Харчова промисловість є основною галуззю, яка переробляє більшість продукції сільського господарства. Вона об’єднує близько 40 підгалузей, які виробляють продукти харчування, а також мило, тютюнові вироби тощо. Тому
надзвичайно важливо розуміти особливості розвитку та геопросторової організації цього виробництва.
IV. ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК
1. Чинники розміщення підприємств, що виробляють харчові продукти.
Опрацювати схему (мал. 1, с. 132, §33). Пояснення. Характерною особливістю сучасного виробництва харчових продуктів є те, що збільшується частка сільськогосподарської сировини, яка проходить промислову переробку.
Виробничі особливості харчової промисловості зумовлюють визначальну роль
у розміщенні підприємств галузі сировинного та споживчого чинників.
2. Харчова промисловість в Україні.
Опрацювати рубрики «Чи відомо вам, що…» (с. 133, §33). Пояснення. Харчова промисловість сьогодні є однією із провідних галузей національної економіки України. Важливість галузі обумовлена її великою питомою вагою
в загальних обсягах виробництва і реалізації промислової продукції, значним
експортним потенціалом.
3. Особливості технологій та чинники розміщення підприємств харчової промисловості.
Робота з атласом та підручником, евристична бесіда.
Запитання. Які чинники є основними у розміщенні підприємств харчової промисловості?
Охарактеризувати розміщення на території України найбільших промислових центрів кожного з виробництв (буряко-цукрового, олійного, борошномельного, круп’яного, хлібопекарського, макаронного, кондитерського, плодоовочеконсервного, пивоварного, виноробного, розливу безалкогольних напоїв,
мінеральних вод) звернути увагу на чинники, які визначили саме таке їх розміщення.
40
4. Особливості технологій та чинники розміщення підприємств маслосироробного, рибного виробництв.
Робота в групах. Охарактеризувати розміщення на території України найбільших промислових центрів кожного з виробництв, звернути увагу на чинники, які визначили саме таке їх розміщення.
5. Виробництво харчових продуктів у своєму регіоні.
Робота в групах. Обговорити з учнями особливості підприємств, які виробляють харчові продукти у великому місті, районі, області, популярність цих
продуктів серед споживачів.
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ
Опрацювання запитань рубрики «Закріплюємо знання» (с. 136, §33).
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1) Опрацювати матеріал підручника (§33). 2) Повторити навчальний матеріал §31—32.
VII. ПІДСУМОК УРОКУ
Урок№38 . Виробництво продуктів харчування у світі та окремих
країнах.
Мета: сформувати в учнів систему знань про чинники розміщення підприємств, що виробляють харчові продукти в країнах світу, особливості технологій харчової промисловості в Україні та країнах світу.Традиційні виробництва харчової промисловості окремих країн світу.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПЕРЕВІРКА ЗАСВОЄНИХ ЗНАНЬ, ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ЧУТТЄВОГО ДОСВІДУ Бесіда за запитаннями підручника (с. 126, §32).
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Виробництво продуктів харчування поширене у світі вкрай нерівномірно.
Це залежить від системи розселення людей у світі, а також від кліматичних
умов, наявності придатних для сільського господарства земель, біологічної продуктивності морів, аграрних технологій, традицій населення, необхідних сортів рослин та порід свійських тварин, транспортно-географічного положення.
Тому важливо розуміти особливості геопросторової організації цього виробництва у світі.
V. ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК
1. Виробництво продуктів харчування у світі: сучасні тенденції, вплив глобалізації та національних традицій, взаємозв’язок з агробізнесом.
Опрацювати картосхему (мал. 1, с. 137, §33). Оцінити стан забезпечення продуктами харчування макрорегіонів світу та окремих країн, причини нерівномірного розподілу продуктів, вплив глобалізації та національних традицій на асортимент продукції, особливості розвитку агробізнесу.
41
2. Традиційні виробництва харчових продуктів окремих країн світу.
Опрацювати текст підручника (с. 138) про те, як у різних народів сформувалися власні численні традиції виробництва продуктів харчування, які залежать від природних умов, способу життя, релігії, рівня урбанізації та ін.
Інструктаж щодо виконання дослідження (за вибором учителя): 1. Українські та імпортні продукти в споживчому кошику вашої родини. 2. Традиційні продукти харчування в Україні та країнах-сусідах.
VI. ЗАКРІПЛЕННЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ
Опрацювання запитань рубрики «Закріплюємо знання» (с. 140, § 33).
Повторення і узагальнення знань із тем 3—6 розділу ІІІ.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1) Опрацювати матеріал підручника (§33). 2) Повторити матеріал §31—33.
VIII. 9 кл. :
Урок № 40 Транспорт.
.Мета:сформувати в учнів систему знань про транспорт, переваги й недоліки кожного із його видів; розвивати вміння оцінювати роль транспорту в національній економіці та формуванні світового господарства; формувати норми та правила поведінки в громадському транспорті.
Основні поняття: обсяг перевезень, вантажообіг, пасажирообіг, види транспорту, собівартість перевезень, каботаж.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання й матеріали: підручник, атлас, карти «Транспорт України», «Транспорт світу».
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ЧУТТЄВОГО ДОСВІДУ
Бесіда за запитаннями підручника (с. 142, §32, 33).
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Транспорт забезпечує умови для інтенсивного обміну товарами між окремими територіями. Рівень розвитку транспорту впливає на формування і розвиток господарства на окремих територіях. На будь-яке перевезення сировини, матеріалів або готової продукції витрачаються певні кошти, що збільшує чи
зменшує вартість продукції, що перевозиться. Тому важливо знати, яким транспортом найдоцільніше перевозити готову продукцію та де розміщувати господарські об’єкти, щоб зменшити транспортні витрати
.
IV. ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК
1. Транспорт, його роль у національній економіці та формуванні світового
господарства.
Бесіда. Без транспорту був би неможливий сам процес сучасного виробництва, для якого необхідні зв’язки щодо постачання сировини, комплектуючих,
готової продукції.
Розвиток транспорту в XIX ст. відіграв дуже важливу роль у формуванні
світової системи господарства. Усі подальші зміни в секторальній структурі
світової економіки, її просторовій організації також досить тісно пов’язані
з удосконаленням транспортних засобів.
Оскільки виробничим процесом у транспорті є переміщення вантажів і людей, то для кількісної оцінки значення ролі транспортного комплексу у світовому або національному господарстві використовується спеціальна система показників.
2. Види транспорту, їхні переваги й недоліки.
Запитання. Які чинники можуть впливати на ефективність роботи різних
видів транспорту?
Робота в групах. Визначення переваг і недоліків різних видів транспорту,
які пов’язані з особливостями самих транспортних засобів, шляхів сполучення,
природних умов території, характеру вантажів тощо. Вдалий вибір виду транспорту для виконання конкретної роботи дає змогу знизити собівартість перевезень, тобто грошових витрат на одиницю продукції, що транспортується.
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ
Опрацювання запитань рубрики «Закріплюємо знання» (с. 144, §34).
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1) Опрацювати матеріал підручника (§34). 2) Виконати завдання 1 рубрики «Застосовуємо знання, працюємо творчо».
VII. ПІДСУМОК УРОКУ
Урок №41 Транспорт України. Міжнародні транспортні коридори
на території України
Мета: сформувати в учнів уявлення про структуру транспортного комплексу в Україні, пролягання міжнародних транспортних коридорів на території держави; розвивати вміння оцінювати вплив тих чи інших чинників на вартість використання
різних видів транспорту; виховувати бережливе ставлення до суспільно-громадської власності.
Основні поняття: транспортні магістралі, транспортні вузли, міжнародні транспортні
коридори.
Географічна номенклатура: головні порти (Одеса, Чорноморськ (Іллічівськ), Херсон,
Миколаїв), річкові порти (Чернігів, Черкаси, Кременчук, Дніпро, Запоріжжя, Херсон, Ізмаїл, Рені), аеропорти (Бориспіль, Жуляни, Харків, Львів, Сімферополь), транспортні вузли (Харків, Київ, Одеса, Львів).
Тип уроку: комбінований.
Обладнання й матеріали: підручник, атлас, карта «Транспорт України», статистичні
дані про розвиток транспорту України, зошит для практичних робіт.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПЕРЕВІРКА ЗАСВОЄНИХ ЗНАНЬ, ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ЧУТТЄВОГО ДОСВІДУ
Бесіда за запитаннями підручника (с. 144, §36).
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Транспорт тісно взаємопов’язаний із галузями народного споживання. Цей
зв’язок має особливе значення для розвитку господарства країни. Транспорт
дозволяє підтримувати сполучення між містом і селом, між окремими районами країни. Роботу всіх видів транспорту забезпечує транспортна інфраструктура — економічно збалансована сукупність шляхів сполучення. Поєднання взаємопов’язаних видів транспорту, які задовольняють потреби господарства
й населення у перевезенні вантажів та пасажирів, утворюють транспортну
систему країни. Тому важливо розуміти проблеми розвитку та геопросторової
організації різних видів транспорту в межах своєї держави.
V. ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК
1. Транспорт України.
Бесіда. В Україні набули певного розвитку всі основні види сучасного
транспорту. На сьогодні в Україні найкраще забезпечені мережею транспортних шляхів Львівська, Тернопільська, Чернівецька та Донецька області,
а найменше — Рівненська, Чернігівська, Миколаївська, Херсонська області та АР Крим. Тому існує необхідність розширення транспортної мережі,
покращення її якості.
2. Залізничний транспорт — основний вид транспорту України.
Робота з картою. Установити розміщення найбільших внутрішніх і міжнародних залізничних шляхів та виділити регіони, найкраще забезпечені залізничним транспортом в Україні.
3. Найважливіші автомагістралі в Україні.
Робота з картою. Установити розміщення найбільших внутрішніх і міжнародних автомобільних магістралей та визначити основні проблеми автомобільного транспорту в Україні.
4. Водні шляхи, найбільші морські та річкові порти України.
Робота з картою. Установити розміщення найбільших морських портів,
основних судноплавних річок і річкових портів та вказати перспективи розвитку цього виду транспорту в Україні.
5. Повітряний транспорт.
Робота з картою. Установити розміщення найбільших аеропортів та
визначити основні проблеми і перспективи змін повітряного транспорту
в Україні.
6. Транспортні вузли.
Робота з картою. Установити розміщення найбільших залізничних, залізнично-автомобільних, залізнично-водно-автомобільних і водно-автомобільних вузлів та спрогнозувати формування в Україні нових транспортних
вузлів.
7. Міжнародні транспортні коридори на території України.
Робота з картою. За картою атласу встановити розміщення чотирьох європейських МТК, які проходять територією України, та визначити перспективні ділянки для подальшого розвитку.
44
Дослідження. Міські види транспорту свого обласного центру.
Які міські види транспорту є у вашому обласному центрі (місті)? Які з них,
на вашу думку, є найзручнішими для користування місцевими жителями та
завдяки чому? Спробуйте приблизно обчислити пасажирообіг (кількість пасажиро-кілометрів), який здійснюється одним маршрутом одного з обраних вами видів транспорту впродовж дня.
VI. ЗАКРІПЛЕННЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ
Опрацювання запитань рубрики «Закріплюємо знання» (с. 150, §36).
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1) Опрацювати матеріал підручника (§36). 2) Виконати завдання 1 і 4 рубрики «Застосовуємо знання, працюємо творчо».
VIII. ПІДСУМОК УРОКУ
Урок №42. Транспорт світу. Міжнародні транспортні коридори
Мета: сформувати в учнів уявлення про загальні особливості транспортної системи
світу, регіони із найвищим рівнем розвитку транспортної системи, країни, що вирізняються високим рівнем розвитку окремих видів транспорту, розвиток транспорту під впливом НТР; розвивати вміння прогнозувати перспективи кількісних
та якісних змін різних видів транспорту в Україні та світі; формувати правильний
екологічний світогляд щодо доцільності розвитку різних видів транспорту.
Основні поняття: світова транспортна система, міжнародні транспортні коридори.
Географічна номенклатура: найбільші морські порти світу (Нінбо-Чжошуань, Шанхай, Тяньцзинь, Гуанчжоу, Циндао, Таншань, Дальянь, Інкоу, Жичжао (Китай),
Сингапур, Роттердам (Нідерланди)), найбільші аеропорти (ім. Гартсфілда-Джексона (Атланта), Столичний міжнародний аеропорт (Пекін), Хітроу (Лондон),
О’Хара (Чикаго), Шарль-де-Голль (Париж), Міжнародний аеропорт Токіо, Міжнародний аеропорт Лос-Анджелеса, Міжнародний аеропорт Даллас/Форт-Уерт
(штат Техас)).
Тип уроку: комбінований.
Обладнання й матеріали: підручник, атлас, карта «Транспорт світу», статистичні дані
про розвиток транспорту в провідних країнах.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПЕРЕВІРКА ЗАСВОЄНИХ ЗНАНЬ, ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ЧУТТЄВОГО ДОСВІДУ
Бесіда за запитаннями підручника (с. 150, §36, 34)
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
У транспортному комплексі світу нині зайнято понад 100 млн осіб. Частка транспорту в світовому ВВП становить 8—9%. Щороку в світі всіма видами транспорту перевозять понад 100 млрд т вантажів і більш ніж 1 трлн
пасажирів. Тому важливо розуміти, що чекає на транспортну систему світу
в найближчій перспективі.
45
V. ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК
1. Транспорт світу.
У структурі вантажообігу на морський транспорт припадає 62,1%, на трубопровідний — 12,8%, на залізничний — 12,1%, на автомобільний — 10,3%,
на внутрішній водний — 2,7%. У пасажирообігу на першому місці автомобільний транспорт (79,3%), на другому — залізничний (10, 2%), на третьому — повітряний (10,0%).
2. Країни, що вирізняються високим рівнем розвитку мережі залізниць
й автомобільних шляхів.
За картою атласу та таблицею 1 (с. 152, §37) установити країни, які
мають найбільшу довжину залізниць та автомобільних шляхів із твердим покриттям. Визначити причини низької забезпеченості автомобільними шляхами в окремих регіонах.
3. Найбільші морські порти, їхній вплив на розміщення промисловості.
За картою атласу та таблицею 2 (с. 153) установити країни, яким
належить найбільше суден за тоннажністю, та розміщення найбільших морських портів. Визначити, яким чином вони впливають на розміщення промисловості.
4. Найбільші судноплавні річки світу.
Робота з картою. Географія внутрішнього водного транспорту багато в чому залежить від наявності повноводних річок. За розвитком внутрішнього водного транспорту серед країн світу особливо виділяються США (найбільші судноплавні річки — Міссісіпі, Міссурі, Гудзон), Китай (Хуанхе, Янцзи), Росія
(Волга, Єнісей, Лена), Німеччина (Рейн), Канада (Святого Лаврентія, Маккензі), Нідерланди (Маас, Рейн), Франція (Луара, Сена).
5. Найбільші аеропорти світу.
Робота з картою. Знайти на картах найбільші аеропорти світу (див. географічну номенклатуру).
6. Міжнародні транспортні коридори.
Робота з картою. Знайти на карті основні транспортні коридори.
Однією з передумов формування транспортних коридорів була існуюча
транс’європейська транспортна мережа в рамках ЄС. Формування МТК було
викликано швидким зростанням міждержавних економічних і культурних
зв’язків.
VI. ЗАКРІПЛЕННЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ
Опрацювання запитань рубрики «Закріплюємо знання» (с. 154, §385.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1) Опрацювати матеріал підручника (§ 35). 2) Виконати завдання 2 рубрики «Застосовуємо знання, працюємо
Немає коментарів:
Дописати коментар