Урок №44. Світовий
ринок товарів та послуг. Напрямки зовнішньоторговельних зв’язків та міжнародні
організації
Мета: сформувати в учнів уявлення про світовий ринок товарів і послуг, основні напрямки зовнішньоторговельних зв’язків
та найбільш впливові міжнародні організації; розвивати вміння оцінювати
значення тих чи інших чинників у формуванні зовнішньоекономічних зв’язків України та
провідних країн світу; виховувати бережливе та ощадливе ставлення до сімейного
бюджету.
Основні поняття: світовий ринок товарів та
послуг, міжнародні організації. Тип уроку: комбінований.
Обладнання й матеріали: підручник, атлас, карта «Зовнішньоекономічні
зв’язки світу», статистичні дані про світовий ринок товарів та послуг.
Хід
уроку
I.
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ
МОМЕНТ II. ПЕРЕВІРКА ЗАСВОЄНИХ ЗНАНЬ, ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ЧУТТЄВОГО ДОСВІДУ Бесіда
за запитаннями підручника (с. 159, §39). IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ Сьогодні зростання
обсягів міжнародної торгівлі випереджає темпи зростання світового виробництва.
Уряди багатьох країн свідомо підтримують збільшення експорту в інші країни.
Непорозуміння між країнами у сфері міжнародної торгівлі часто ставали приводом
до війн. Для того щоб уникнути зловживань у сфері торгівлі, сучасний світовий
ринок регулюється за допомогою низки правил, які встановлюються глобальними
міжнародними організаціями. Тому важливо розуміти принципи і правила
міжнародної торгівлі. V. ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК 1. Світовий ринок товарів і
послуг. Пояснення. Сучасний світовий ринок являє собою сферу стійких
товарногрошових відносин з обміну вироблених національними економіками
продуктів. У структурі світового ринку зазвичай виділяють ринки товарів та
послуг, а також ринки праці, капіталу, досягнень науки й техніки. 2. Основні
напрями зовнішньоторговельних зв’язків. Евристична бесіда. Робота з картою. За
картою атласу встановити основні напрямки зовнішньоторговельних зв’язків та
зробити припущення щодо чинників, які визначили саме таке їх формування. 48 3.
Світова організація торгівлі, Європейський Союз, НАФТА, АСЕАН. Робота зі
словником. Робота з картою. Світова організація торгівлі — глобальна економічна
міжнародна організація. Вона регулює принципи і правила міжнародної торгівлі
між 161 державою-членом. Головною метою діяльності ЄС є створення умов для
гармонійного розвитку економіки країн-членів, стабілізація і швидке піднесення
рівня життя, тісніші зв’язки між країнами-учасницями тощо. Північноамериканська
асоціація вільної торгівлі (НАФТА) об’єднує три країни: США, Канаду та Мексику.
Їхньою метою є створення зони вільної торгівлі в Північній Америці. Асоціація
держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) — регіональна економічна й політична
організація, що об’єднує десять держав із метою прискорення економічного
розвитку та соціального прогресу в країнах-учасницях, захисту миру та
стабільності в регіоні. VI. ЗАКРІПЛЕННЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ Опрацювання запитань рубрики
«Закріплюємо знання» (с. 162, §39). VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 1) Опрацювати матеріал підручника
(§39). 2) Скласти секторну діаграму цін на продукти харчування вашої сім’ї,
розподіливши їх за такими показниками: а) продукти, які ви купуєте: імпортні;
вироблені в Україні; б) продукти, вирощені в присадибному господарстві. 3)
Скласти схему експорту та імпорту України з найбільшими торговельними
партнерами в ЄС. VIII. ПІДСУМОК УРОКУ
.
.
Урок №45. Туризм як складник національної економіки, його
види та чинники розвитку. Туризм в Україні
Мета: сформувати в учнів систему знань про туризм, його види та чинники
розвитку, про особливості розвитку туризму в Україні; розвивати вміння порівнювати різні види
туризму, указуючи перспективи їх подальшого розвитку в Україні; виховувати цікавість та любов до рідного краю,
терпимість до подорожуючих.
Основні поняття: туризм, туристична інфраструктура, рекреаційні ресурси,
Світова спадщина ЮНЕСКО, туристичні райони. Географічна номенклатура:
Причорноморський, Карпатський, Полісько-Подільський, Київсько-Дніпровський, Придніпровський,
Харківський та Приазовський рекреаційні райони.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання й матеріали: підручник, атлас, карти «Пам’ятки історії та
культури України», «Рекреаційні ресурси України».
Хід уроку
I.
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ
МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ЧУТТЄВОГО ДОСВІДУ Бесіда
за запитаннями підручника (с. 163, §40). III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ Розвинута туристична
інфраструктура сприяє покращенню привабливості країни та її
конкурентоспроможності у світовому господарстві. Туризм надає можливість людині
краще пізнавати навколишній світ, впливає на ціннісні орієнтації особистості та
формування її світогляду, а також сприяє створенню оптимальної стратегії і
тактики мирного співіснування націй у гуманному спів- 49 товаристві на
екологічно чистій планеті. Тому важливо розуміти чинники, які впливають на
розвиток туризму.
IV. ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК 1. Туризм як
складник національної економіки, його види. Пояснення, робота з текстом
підручника (с. 163, §40). Туризм у багатьох країнах світу стає однією з
найперспективніших галузей національної економіки. Туризм класифікують за
різними ознаками: характером організації подорожі, метою подорожі, засобами
пересування, термінами й тривалістю подорожі, засобами розміщення туристів
тощо. Основними організаційними формами туризму виступають насамперед
міжнародний (в’їзний і виїзний) і внутрішній (національний) туризм. За схемою
(мал. 1, с. 163, §40) охарактеризуйте основні відмінності кожного із видів
туризму. 2. Чинники розвитку туризму. Робота зі схемою. За мал. 3 (с. 164)
підручника встановити, як кожен із чинників впливає на розвиток туризму. 3.
Туристична інфраструктура. Розповідь. Розвиток туристичної інфраструктури має
відповідати високим стандартам обслуговування, адже турист, віддалений від
постійного місця проживання і максимально звільнений від повсякденних турбот,
вимагає якісного обслуговування. Тут вагоме місце належить закладам розміщення
туристів, громадського харчування, побутовому обслуговуванню. 4. Туризм в
Україні. Бесіда. В економіці України туризму поки що належить незначне місце,
яке не відповідає потенційним можливостям цього виду діяльності як додаткового
джерела надходження валюти в український бюджет. Формування привабливого
туристичного іміджу країни ускладнено відсутністю достовірної та актуальної
інформації щодо туристичних ресурсів та відповідного рівня послуг. 5.
Особливості природних рекреаційних ресурсів. Для організації рекреації
використовуються ті природні умови та ресурси, які не завжди можуть бути
використані іншими видами господарської діяльності, а саме: морські пляжі,
природні ландшафти, історичні пам’ятки тощо. 6. Об’єкти Світової спадщини
ЮНЕСКО в Україні. Робота з атласом. Станом на 2015 р. до списку об’єктів
Світової спадщини ЮНЕСКО в Україні віднесено сім важливих культурних і
природних об’єктів, а один об’єкт внесено до списку нематеріальної культурної
спадщини ЮНЕСКО (це приблизно 0,7% від загальної кількості об’єктів Світової
спадщини). Розглядаючи мал. 7—11 параграфа підручника, установити унікальність
кожного з об’єктів та знайти їх на карті «Пам’ятки історії та культури України»
в атласі. 7. Туристичні райони в Україні. Робота з атласом. Серед науковців
існують різні підходи до виділення туристичних районів, а тому єдиної схеми
районування України не розроблено. Проте кожна із запропонованих схем виділяє
Причорноморський та Карпатський туристичні райони, що підтверджує їх
унікальність і важливість у туристичному комплексі України. 50 V. ЗАКРІПЛЕННЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ Опрацювання запитань
рубрики «Закріплюємо знання» (с. 170, §40). VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 1) Опрацювати матеріал підручника
(§40). 2) Виконати завдання 1 рубрики «Застосовуємо знання, працюємо творчо». VII. ПІДСУМОК УРОКУ
.
Урок
№46. Міжнародний туризм. Основні туристичні регіони світу. Країни світу з найбільшою кількістю об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО
Мета:
сформувати в
учнів уявлення про міжнародний туризм та основні туристичні регіони світу,
країни з найбільшою кількістю об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО;
розвивати вміння оцінювати роль та значення окремих туристичних регіонів у міжнародному туризмі; виховувати бережливе ставлення до
об’єктів Світової спадщини та інших унікальних територій.
Основні поняття: міжнародний туризм,
туристичні регіони, Світова спадщина ЮНЕСКО. Географічна номенклатура:
туристичні регіони (Американський, Європейський, Африканський,
Азіатсько-Тихоокеанський та Близькосхідний)
Тип уроку: комбінований.
Обладнання й матеріали: підручник, атлас, статистичні дані про
розвиток міжнародного туризму.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПЕРЕВІРКА ЗАСВОЄНИХ ЗНАНЬ, ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ЧУТТЄВОГО ДОСВІДУ Бесіда
за запитаннями підручника (с. 170, §41). IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ Міжнародний туризм відіграє
дуже важливу роль у соціально-економічному розвитку багатьох держав, забезпечує
вагому частку їх ВВП. У цілому кількість міжнародних туристів у світі постійно
зростає. Туризм забезпечує роботою в усіх країнах світу понад 150 млн
працюючих. Географія туризму впродовж останніх десятиліть зазнала помітних
змін. Тому важливо знати сучасні тенденції формування міжнародних туристичних
потоків та розуміти причини популярності одних туристичних регіонів та занепаду
інших.
V. ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК 1.
Міжнародний туризм. Пояснення. Серед країн лідером за кількістю туристів, що
прибувають сюди щорічно, є Франція — майже 84 млн осіб у 2014 р. Наступні місця
займають США — майже 75 млн, Іспанія — майже 61 млн, Китай — майже 56 млн,
Італія — понад 48 млн туристів. Районами туристської спеціалізації стали
передусім приморські території Південної Європи. 2. Основні туристичні регіони
світу. За картою підручника (мал. 2, с. 172, §41) встановити розміщення
туристичних регіонів світу та зробити припущення щодо їх спеціалізації на
світовому туристичному ринку. 51 3. Країни світу з найбільшою кількістю
об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. За картою (мал. 5, с. 174) та таблицею (с.
174) встановити розміщення регіонів Світової спадщини ЮНЕСКО та проаналізувати
рівномірність розміщення об’єктів за регіонами. VI. ЗАКРІПЛЕННЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ Опрацювання запитань
рубрики «Закріплюємо знання» (с. 175, §41). VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 1) Опрацювати матеріал підручника
(§41). 2) Використовуючи додаткову літературу, нанести на контурну карту
країни-лідери за кількістю об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО в кожному регіоні.
VIII. ПІДСУМОК УРОКУ
Урок
№47. Роль науки й освіти в суспільстві. Найвідоміші центри науки та охорони
здоров’я в
Україні й
світі
. Мета: сформувати в учнів систему знань про роль науки й освіти в суспільстві, особливості наукової й освітньої діяльності, джерела фінансування науки й освіти, форми просторової організації наукових
досліджень та освіти: технополіси, найвідоміші наукові центри в світі та Україні, охорону здоров’я, найвідоміші центри
охорони здоров’я в Україні та світі; розвивати вміння оцінювати вплив
чинників на розвиток освіти й науки в країні; виховувати відповідальне ставлення до навчання.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання й матеріали: підручник, атлас.
Хід
уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ЧУТТЄВОГО ДОСВІДУ Бесіда
за запитаннями підручника (с. 176, §42). III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ Науково-технічний
прогрес у виробництві зумовив необхідність здобуття загальної освіти більшістю
громадян як основи для досконалого опанування нових професій, що виникли з
переходом до машинного виробництва. Тому наука та освіта поступово ставали все
важливішими чинниками соціальноекономічного розвитку людської цивілізації.
Надзвичайно важливо розуміти особливості геопросторової організації наукової
діяльності, освіти, охорони здоров’я. IV. ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК 1. Роль
науки й освіти в суспільстві. Бесіда. Рівень розвитку науки в країні визначає
рівень її економіки, лідерство та авторитет у світі. 2. Особливості наукової й
освітньої діяльності. Робота з текстом підручника (с. 177—178, §42). Опрацювати
складові потреб для науки й освіти. 3. Джерела фінансування науки й освіти.
Пояснення. Наукові установи можуть фінансуватися за рахунок різних джерел:
державних, приватних, громадських, а також здійснювати самофінансування. 52 4.
Форми просторової організації наукових досліджень та освіти: технополіси.
Розповідь. Найкраща форма просторової організації наукових досліджень — це коли
фірми, які зацікавлені в розробках, та їхні виробничі підрозділи, розташовані
поруч із науковими центрами. 5. Найвідоміші наукові центри у світі та Україні.
Питання. Які вищі навчальні заклади є у вашому обласному центрі (місті)? Робота
з картою. Найвищі позиції у світовому рейтингу університетів світу сьогодні
належать переважно американським, британським, німецьким і нідерландським
університетам. 6. Охорона здоров’я. Найвідоміші центри охорони здоров’я в
Україні та світі. Робота з картою. У світі найбільш сучасні центри медичного
обслуговування розташовані в США, Німеччині, Нідерландах, Австрії та Японії. V. ЗАКРІПЛЕННЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ Опрацювання запитань
рубрики «Закріплюємо знання» (с. 180, §42). VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 1) Опрацювати матеріал підручника
(§42). 2) Знайти в мережі Інтернет інформацію про наукові журнали, присвячені
географічним наукам. Підготувати коротке повідомлення на основі однієї зі статей,
що вас зацікавила. VII. ПІДСУМОК УРОКУ
. Урок №48. Фінансові послуги у світі та Україні
. Мета: сформувати в учнів уявлення про фінансові послуги, світові центри
банківськофінансової діяльності, вплив глобалізації на розміщення фінансових
установ, країни-офшори, особливості розміщення фінансових установ в Україні; розвивати вміння аналізувати взаємозв’язок між
рівнем розвитку господарства і обсягом фінансових послуг у країні; формувати фінансову грамотність.
Основні поняття:
фінансові послуги, світові центри банківсько-фінансової діяльності,
країни-офшори
Географічна
номенклатура: найбільші міжнародні фінансові центри — Лондон, НьюЙорк, Сингапур, Сянган (Гонконг), Токіо,
країни-офшори, офшорні зони та юрисдикції.
XXIII.
Тип
уроку: комбінований.
XXIV.
Обладнання й матеріали: підручник, атлас.
XXV. Хід уроку
XXVI.
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПЕРЕВІРКА ЗАСВОЄНИХ ЗНАНЬ, ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ЧУТТЄВОГО ДОСВІДУ Бесіда
за запитаннями підручника (с. 181, §43). IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ Ефективне
функціонування будь-якої ринкової економіки потребує добре розвиненого
фінансового ринку. Темпи зростання цього сектору особливо високі в тих країнах,
господарство яких зазнає стрімкої модернізації. Тому важливо розуміти, який
досвід є у світі в ефективному використанні фінансових послуг.
V. ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК 1. Фінансові послуги.
Опрацювати схему (мал. 1, с. 181, §43) про складові фінансових послуг. Звернути
увагу на те, що зазвичай у всіх країнах особливим чином регулюється ряд
фінансових послуг, право здійснення яких належить тільки банкам, але водночас
існують і фінансові послуги, що надаються не тільки банками. 2. Світові центри
банківсько-фінансової діяльності. Розповідь. У наш час спостерігається висока
концентрація міжнародних банків у трьох регіонах: США, Західній Європі та
Південно-Східній Азії. У результаті конкуренції роль міжнародних фінансових
центрів закріпилась за такими містами, як: Нью-Йорк, Лондон, Цюрих, Токіо,
Люксембург, Гонконг, Франкфурт-на-Майні тощо. 3. Вплив глобалізації на
розміщення фінансових установ. Пояснення. Користь від фінансової глобалізації
може бути набагато більшою, ніж фінансові ризики, які вона несе. У результаті
фінансової глобалізації капітал отримав істотну мобільність, перетікаючи по
всьому світу до найбільш вигідних місць свого прикладання. 4. Країни-офшори.
Робота зі словником. Поняття «офшорна зона» загалом має на увазі будьяку країну
з низькою або нульовою податковою ставкою на всі або окремі категорії доходів,
певний рівень банківської або комерційної секретності, мінімальну або повну
відсутність резервних вимог центрального банку або обмежень у конвертованій
валюті. 5. Особливості розміщення фінансових установ в Україні. За
територіальною ознакою найбільшу кількість фінансових установ зареєстровано в
таких регіонах: м. Києві та Київській області — 43,6%, Дніпропетровській
області — 8,1%, Харківській області — 6,5%, Донецькій області — 6,5%, Одеській
області — 4,3%. VI. ЗАКРІПЛЕННЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ Опрацювання запитань рубрики
«Закріплюємо знання» (с. 185, §43). VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 1) Опрацювати матеріал підручника
(§43). 2) Повторити навчальний матеріал §35—42. VIII. ПІДСУМОК УРОКУ
Урок
№49. Аутсорсинг. Аутсорсинг інформаційних технологій. Повторення та
узагальнення знань із тем розділу ІV Мета: сформувати в учнів систему знань про аутсорсинг, його переваги,
аутсорсинг інформаційних технологій (ІТ-аутсорсинг), країни-лідери на світовому
ринку програмування та аутсорсингу; розвивати вміння чітко формулювати
висловлювання, працювати зі словником, картою; виховувати працелюбність, риси
характеру, що необхідні для опанування високотехнологічних професій.
Основні поняття: аутсорсинг, виробничий
аутсорсинг, аутсорсинг бізнес-процесів, IT-аутсорсинг, програмне забезпечення.
Тип уроку:
комбінований.
Обладнання
й матеріали: підручник, атлас.
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПЕРЕВІРКА ЗАСВОЄНИХ ЗНАНЬ, ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ЧУТТЄВОГО ДОСВІДУ Бесіда
за запитаннями підручника (с. 186, §44).
XXXIV.
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ Головне завдання аутсорсингу — винести за
межі бізнесу непрофільні й вузькоспеціалізовані напрямки діяльності. Тому
надзвичайно важливо розуміти особливості використання аутсорсингу для
підвищенння ефективності основних видів економічної діяльності. V. ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК 1.
Аутсорсинг, його переваги. Пояснення. Якість обслуговування в разі залучення
аутсорсера значно зростає, оскільки стороння компанія зобов’язується
контролювати якість робіт, що виконуються за контрактом. 2. Аутсорсинг
інформаційних технологій (ІТ-аутсорсинг). Пояснення. Популярність аутсорсингу
пов’язана з тим, що в аутсорсера працюють фахівці з різними спеціалізаціями, й,
відповідно, проблема в будьякій галузі ІТ буде вирішена колегіально, швидко та
якісно. 3. Країни-лідери на світовому ринку програмування та аутсорсингу.
Пояснення, робота з атласом. У наш час обсяги продажу програмного забезпечення
(ПЗ) у світі щорічно зростають майже на 5%. Найбільшим постачальником цього
продукту є передусім компанії, які представляють США, а також Німеччину.
Опрацювання запитань
рубрики «Закріплюємо знання» (с. 188, § 44). Повторення і узагальнення знань із
тем розділу ІV.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 1) Опрацювати матеріал підручника
(§44). 2) Бути готовим відповісти на всі запитання рубрики «Закріплюємо знання»
§35—44.
.
VIII. ПІДСУМОК УРОКУ
Урок
№50. Глобальні проблеми людства та причини їх виникнення
Мета: сформувати в учнів систему знань про глобальні проблеми людства, причини
їх виникнення, проблеми війни і миру, проблему тероризму, екологічну проблему, сировинну
й енергетичну проблеми; розвивати вміння аналізувати
сутність, причини виникнення, особливості розвитку сучасних глобальних проблем,
оцінювати наслідки прояву глобальних викликів для окремих регіонів і країн світу, роль світової громадськості та міжнародних
організацій в їх
розв’язуванні; здійснювати формування світогляду, який базується на
загальнолюдських цінностях.
Основні поняття: глобальні проблеми людства,
проблема війни і миру, проблема тероризму, екологічна проблема, сировинна
й енергетична проблеми.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
.
Обладнання
й матеріали: підручник, атлас, «Політична карта світу».
Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ЧУТТЄВОГО ДОСВІДУ Бесіда
за запитаннями підручника (с. 190, §45).
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ Глобальні проблеми
стосуються практично всіх сфер життя людства. Тому на сучасному етапі головним
завданням є усвідомлення кожною людиною сутності глобальних проблем,
необхідності здійснення певних кроків, спрямованих на їхнє розв’язання.
IV. ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК 1. Поняття
про глобальні проблеми людства, причини їх виникнення. Евристична бесіда. У
другій половині XX ст. перед людством виникли проблеми, які науковці визначають як глобальні.
Для їхнього розв’язання необхідно докласти зусиль усьому світовому
співтовариству. 2. Проблема війни і миру. Проблема тероризму. Пояснення.
Проблема необхідності збереження миру на Землі та відвернення загрози
виникнення ядерної війни залишається головною глобальною проблемою. Дуже велику
небезпеку в наші дні становить проблема тероризму. 3. Екологічна проблема.
Проблемне питання. Від яких благ слід відмовитися людству, щоб не шкодити
довкіллю? Деталізувати особливості забруднення окремих оболонок Землі, шляхи
збереження належного екологічного стану довкілля. 4. Сировинна й енергетична
проблеми. Пояснення. Це насамперед проблеми надійного забезпечення людства
сировиною і паливом, енергією відновлюваних джерел.
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ Опрацювання запитань
рубрики «Закріплюємо знання» (с. 195, §45). VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 1) Опрацювати матеріал підручника
(§45). 2) За картою атласу охарактеризувати, які країни світу здійснюють
найбільші витрати на оборону. 3) За картою атласу охарактеризувати поширення
природоохоронних територій у різних регіонах світу.
VII. ПІДСУМОК УРОКУ
Немає коментарів:
Дописати коментар